Obchod Podlahy👍 - Největší obchod s podlahami a metráží

Obchod Podlahy

Funkční dřevěné podlahy oživí nejen interiéry.

Info-linka: +420 777 186 906

Blog

[[position_1_2]]

Parkety - vzory používané při pokládce

Block header
Block content. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Pokládka parket - vzory

Výraz Parkety pochází z francouzského výrazu pro "malé přihrádky", a je používán pro malé geometrické mozaikové dřevěné části, které se pokládají  do dekorativních vzorů. Parketové vzory jsou většinou celkově geometrické a nebo pod určitým úhlem. Nicméně existují i vzory, které v sobě mají i křivky. Nejoblíbenějším vzorem používaným při pokládce parketové podlahy je vzor Stromeček (také známý pod názvem Rybí kost).

Číst dál: Parkety - vzory používané při pokládce

Oxidace dřevin

Block header
Block content. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Co je to oxidace dřeva?

Oxidace je stav, při kterém chemický prvek anebo materiál přichází do kontaktu s kyslíkem. Z úhlu pohledu chemie, je oxidace výsledkem atomů ztracejících elektrony, což způsobí fyzické změny objektů, jako je právě dřevo a podlahy z něj vyrobené. 

Dřevo přichází do kontaktu s oxigeny mnoha různými způsoby, jako je například dešťová voda, dlouhodobějším působením slunce na jeho povrch (to způsobí vyblednutí či naopak ztmavnutí barvy dřeva), anebo umístěním do příliš větrného prostředí. 

Oxidace se tedy vyskytuje na podlahách či dveřích do budov, krovů a vnějších teras.

Číst dál: Oxidace dřevin

Podlaha v kuchyni - kde začít

Block header
Block content. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Začít dříve podlahou, anebo kuchyňskou linkou?

Obvykle se jedná se o velké a věčné dilema rekonstrukce kuchyně.

 

Když instalujete kuchyňské skříňky a spotřebiče na hrubou podlahu, může to skončit špatnou výškou skříní. Poté budete muset vložit různé podložky pod skříňky, abyste dosáhli správné výšky. Proč místo toho, abyste trávili čas prací přípravou podložek, raději neinstalovat podlahy jako první? Pokud nejprve instalujete skříně, mohou se při instalaci podlahy poškodit ? Určitě ne. Standardem při každé rekonstrukci interiéru je obvykle kompletní dokončení přípravných stavebních prací například, rozvodů vody, elektřiny, datové sítě a podobně. Teprve poté přichází fáze, kdy se do interiéru místnosti osazují podlahy, obkládání stěn či stropů. Instalace vnitřního vybavení či vestavěných přístrojlů.  

Do kuchyní jsou  obvykle vhodné podlahy z vinylu, PVC, linolea, marmolea a samozřejmě z dřevěných podlah. Dřevěné podlahy se vyznačují vyšší náročností na údržbu v prostorách kuchyně. 

  Cílem správné volby kuchyňské podlahy je vytvoření většího prostoru ve vaší domácnosti tak, aby se celá rodina mohla spontánně shromáždit.Protože je kuchně velmi často využívaná místnost, je třeba zvolit správný materiál podlahy, s výjimečnou kvalitou a životností. Pokud si nejste jisti Vaší volbou, neváhejte nás kontaktovat, anebo po dohodě můžete navštívit náš showroom, kde si ze vzorníků podlah můžete vybrat materiál, který se Vám bude nejvíce líbit a bude vhodný pro umístění do Vaší kuchyně. Než vyberete možnost, která vám nejlépe vyhovuje, zvažte všechny související vlastnosti a faktory.

Číst dál: Podlaha v kuchyni - kde začít

Instalace podlahového vytápění

Block header
Block content. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Instalace Dubové podlahy na Podlahové vytápění

Instalace dubové nebo jasanové podlahy na podlahové vytápění je limitována parametry tloušťky a šířky dřevěné masivní podlahy (90, 120 a 140mm) z důvodu objemové stability použitého materiálu, tzn. čím větší segment podlahy, tím větší objemová změna a čím menší segment masivní podlahy, tím menší objemová změna. Objemová změna = zmenšování a zvětšování celkového objemu dřeva.
Pro úspěšnou instalaci podlahy, je důležité dodržet správné vysušení jak betonové, tak anhidridové podlahy, na kterou jsou poté kladeny dřevěné masivní podlahy.

Číst dál: Instalace podlahového vytápění